Naci Görür’den Pazarcık Belediye Başkanı’na: Depremden önce neredeydiniz?

Prof. Dr. Naci Görür, AK Partili Maraş Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan’ın ilçe merkezindeki konteyner ve çadırkentleri ziyareti sırasında depremzedelerin yansısına verdiği karşılığı eleştirdi.

Görür, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Gazetede okudum. Vatandaşlar zelzele bölgesinin bir belediye liderine reaksiyon göstererek ‘Neredeydiniz?’ diye soruyor. Lider da ‘Devlet buradaydı, vali buradaydı, Jandarma Kumandanı buradaydı’ diye yanıt veriyor. Bu soru ve yanıtlar 50 bin canımız gittikten sonra ve üstelik de yanlış vakit kastedilerek gerçekleştiriliyor. Asıl soru şu olmalıydı: Sarsıntıdan evvel neredeydiniz?”

AK Partili Maraş Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, geçen cuma ilçe merkezindeki konteyner ve çadırkentleri ziyaret etti.

Depremzedeler, Belediye Başkanı Yılmazcan’a tepki gösterdi. Yılmazcan, bir depremzedenin “Neredeydiniz?” sorusuna “Devlet burada. Türk Silahlı Kuvvetleri burada. İki vali burada” cevabını verdi. Bir diğer depremzedenin, “Siz neredeydiniz” sorusuna da Yılmazcan, “Buradayım, ben buradayım. AFAD’ın çadırları burada. Devlet burada” karşılığını verdi. Diğer bir depremzede, “Yok yok, sen mahrum burada” diye reaksiyon gösterdi. Yılmazcan ise “Ben olmasam, bu çadırlarda kalabilir misiniz?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir