İşe alınacakları vaadi ile bir ay boyunca tren saydılar

NDTV’nin haberine nazaran, Yeni Delhi Tren İstasyonu’ndaki birtakım durumlara getirilecekleri vaadiyle kandırılan Tamil Nadu eyaletinden 28 kişi, dolandırıcılara 2 bin 400 dolar kaptırdı.

Olay, dolandırıcılar ile iş arayanlar ortasında irtibatı sağlayan Subbuswamy isimli eski ordu görevlisinin polise şikayette bulunması üzerine aydınlandı.

Subbuswamy, polise yaptığı müracaatta, kendisini “hükümet görevlisi” olarak tanıtan ve işsiz bireylere memuriyet sağlamak istediğini söyleyen Sivaraman isimli bireye inandığını ve memleketi Tamil Nadu eyaletine bağlı Virudhunagar semtinden gelen bireylere iş bulmaları için yardım ettiğini belirtti.

Aracı Subbuswamy, dolandırıldığını sonradan fark ettiğini ve hemşerilerinden hiçbir vakit maddi çıkar elde etmediğini savundu.

Dolandırılan 28 kişinin, haziran ve temmuz aylarında, Yeni Delhi Tren İstasyonu’na giriş çıkış yapan trenleri ve makinistleri saydıkları, bunun işe alınacakları durum için bir “eğitim” olduğuna inandırıldığı anlaşıldı.

Kandırılan “işçiler” yaklaşık 1 ay boyunca her gün 8 saat istasyondaki trenleri saydı.

Konuya ait The Indian Express gazetesine konuşan mağdurlardan biri ise, “Delhi’ye eğitim için gittik, bütün yaptığımız trenleri saymaktı. Bundan şüphelendik fakat aracı olan kişi komşumuzun güzel bir arkadaşıydı. Şu an çok utanıyorum” yorumunu yaptı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir