Galatasaray, Scoutium ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Sarı kırmızılı grubun bu mutabakat kapsamındaki ana amacı, Galatasaray Akademisi’ne futbol okullarından oyuncu kazandırmak ve futbol okullarındaki 15.000 sportmenini yakından takip ederek raporlayabilmek.

Yapılan mutabakatla birlikte Türkiye’de yaklaşık 100 futbol okulunda, yılda oynanacak 5 bin müsabaka kayıt altına alınacak ve ferdî olarak yaklaşık 100 bin ferdi oyuncu tahlili Galatasaray’a özel olarak hazırlanacak.

Galatasaray, futbol okullarındaki yetenekli futbolcuların gelişimlerini nizamlı olarak takip edebilecek, maç görüntülerini izleyebilecek, şahsî istatistiklerini görüntüleyerek dünyada 50 milyona yakın futbolcu adayının sahip olmadığı bir pahaya ulaşacak. Veliler de çocuklarının gelişimlerini, şahsileştirilmiş görüntüleri ve istatistikleri üzerinden görüntüleyerek takip edebilecek.

Galatasaray SK Spor Okullarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bora İsmail Bahçetepe; “Scoutium ile yaptığımız iş birliği için bizler de çok heyecanlıyız. Futbol okulu bünyemizdeki yeteneklerin hepsini nizamlı olarak takip edip altyapımıza kazandırmak istiyoruz. Galatasaray olarak şampiyonluklar kazanırken A Kadromuzda da kendi yetiştirdiğimiz oyuncuları görmek istiyoruz.” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir