Dünyanın beklediği maçta kazanan Islam Makhachev oldu!

Karma Dövüş Sanatları UFC’de boks sevelerin merakla beklediği uğraşta Islam Makhachev ile Charles Oliveira dün gece ringe çıktı.

Khabib Nurmagomedov’un halefi olarak gördüğü Islam Makhachev, Brezilyalı boksör Charles Oliveira mağlup etmeyi başardı.

​Karşılaşma öncesi favori gösterilen Brezilyalı rakibini ikinci rauntta pes ettiren Islam Makhachev hafif sıklette UFC kemerinin yeni sahibi oldu.

Islam Makhachev: “Hayatım boyunca bunun için çalıştım”

Dağıstan asıllı Rus dövüşçü Islam Makhachev, Charles Oliveira’nın 11 maçlık galibiyet serisini bitirdiği maçın akabinde, “Hayatım boyunca bu an için çalıştım. Hepinize teşekkür ederim.” dedi.

Khabib Nurmagomedov: “Islam için çok mutluyum”

Antrenörlüğünü yaptığı Islam Makhachev’in galibiyetinin akabinde konuşan Khabib Nurmagomedov; “Islam için çok memnunum. Günlerdir herkes Oliveira’yı favori gösteriyordu ancak Islam çıktı ve onu yendi. Yıllardır birlikte bugünü görebilmek için çalıştım. Artık direkt Avustralya’ya uçmasını ve Volkanovski ile dövüşmesini istiyorum.” sözlerini kullandı.

Charles Oliveira, “ilk raundda nakavt edeceğim” demişti…

Müsabaka öncesi favori gösterilen Charles Oliveira hayranlarına büyük hayal kırıklığı yaşattı. Islam Makhachev’e yalnızca 2 raund karşı koyabilen Brezilyalı boksör, uğraş öncesi yaptığı açıklamada, “Islam Makhachev’i birinci raundda nakavt edeceğim.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir